کتابخوانی

15 تفکری که شما را به سمت موفقیت هدایت میکنند

توسط 2021-01-02

15 تفکری که شما را به سمت موفقیت هدایت میکنند

1. هر روز یک هدیه است

زندگی فوق العاده ارزشمند است اما در یک لحظه میتواند به بدترین ها تبدیل بشه.
وقتی این اصل را ملکه ذهنتان کردید، دیگر امکان ندارد ساعات پر ارزش روزانه تان را به دفع الوقت بگذرانید. ایده هایتان را دنبال میکنید و از وقتتان نهایت استفاده را میبرید. اگر شما طوری زندگی کنید انگار “امروز آخرین روز زندگیتان است.” خواهید دید چه احساس قدر دانی نسبت به هرچیزی که در اطرافتان وجود دارد پیدا خواهید کرد.

با این احساس قدر دانی شما برنامه هایتان را سریع تر اجرا خواهید کرد، سخت تر تلاش خواهید کرد و باهوش تر عمل خواهید کرد. این انگیزه فوق العاده قوی به شما خواهد داد تا به درجه بالاتری از موفقیت دستیابید.

.کار، طاقت فرسا نیست

کار نباید طاقت فرسا باشد. شما باید با علاقه کار کنید. اگر کار روزمره تان شما را خسته کرده و هیچ علاقه ای به آن ندارید و از همه مهمتر فقط به خاطر پول کار میکنید، وقتش است که دنبال کاری بروید که خوش حالتان میکند، دوست داشته باشید. (اینجا را بخوانید )

اکثر افراد ثروتمند دنیا با اینکه پول و ثروت فراوانی دارند اما هیچوقت برای پول کار نکردند… (چرا؟) آنها علاقه شان کارشان بود حتی اگر پولی هم دریافت نمی کردند اما اگر علاقه باشد و کاری را که دوست دارید انجام بدهید، پول هم خود به خود نمایان میشود.

3.موفقیت زمان بر است

موفقیت مانند غذا نیست که کسی در بشقابتان برایتان بکشد و شما بدون هیچ زحمتی از تهیه آن، آنرا میل کنید.
موفقیت زمان بر است، تلاش و از خود گذشتگی باید داشته باشید تا به موفقیت برسید. متعهد بودن به اهدافتان حتی در سخت ترین چالش های کاری و شخصی مهم است.

اهمیت پشتکار را بدانید و همیشه نسبت به اهدافتان متعهد باشید، حتی وقتی اوضاع بر وفق مرادتان نبود.

4.علاقه، همه چیز است

یک ایده تنها ملاک اساسی برای دستیابی به موفقیت نیست.
اگر علاقه ای به کاری که میکنید ندارید، پس شما دارید شرایط تسلیم شدنتان را نسبت به اهدافتان مهیا میکنید. علاقه مانند بنزین ماشین است برای شما تا انرژی داشته باشید نسبت به کارهای روزانه تان و البته شما را به سطوح مختلف موفقیت هدایت میکند.

بدون داشتن علاقه به کاری که دارید انجام میدهید، دستیابی به موفقیت خیلی خیلی سخت خواهد بود.

5.فردیت مهم است

شما لازم نیست دیگر افراد موفق را دنبال کنید تا خودتان موفق شوید.
شخصیت فاکتور اصلی موفقیت است که بدانید نسبت به کاری که میکنید،، چه احساسی دارید.
آیا نیاز های شما را برطرف میکند و شما را خوش حال میکند؟ از متفاوت بودن نترسید.

اراده و عزم راسخی لازم است تا از عموم مردم جدا شوید و افکار و تفکرات خودتان را بخواهید داشته باشید.

 

6.زندگی معمولی خسته کننده است

افراد معمولی با اهداف و انتخاب های معمولی راحت اند.هرچند، افراد موفق به چیز های غیر عادی علاقه بیشتری دارند و تا به آن دسترسی پیدا نکنند آرام نمی گیرند. همیشه یک راهی به چیزی که فکر میکنید که «ممکن است» وجود دارد و وقتی که آنرا درک کردید، هیچ چیز دیگری نمنیتواند جلوی شما را برای رسیدن آن بگیرد.

 

7.خارج از چهارچوب فکری، فکر کنید

این یک استراتژی رایج است اما امروزه اهمیت کمتری به آن داده میشود.ه
رچند، تفکر خارج از چهارچوب به این معنا نیست که ایده های عجیب و غریب سنتز کنید! منظور خلاقیت، نوآوری و کاربردی است.

با دیگران توفان فکری انجام دهید (یک روش برای ایده پروری)، بر روی ایده ها بحث کنید، تبادل اطلاعات کنید و با افراد مخلف خارج از حوزه کاریتان راجع به ایده تان نیز همفکری کنید.همیشه یک راه بهتر برای انجام کارها وجود دارد.

8.استانداردهای خودتان را تعیین کنید

شما نباید دست آوردهایتان را نسبت به استاندارد های دیگران بسنجید. لحظه ای که خودتان را با استانداردهای دیگران می سنجید, به آنها اجازه میدهید بجای شما زندگیتان را دیکته کنند.سعی کنید خودتان را بجای دیگران راضی کنید؛ اینطوری تا آخر عمرتان شادی بیشتری نسیبتان خواهد شد.

9.اگر دوست دارید.فقط انجامش دهید

بعضی وقت ها ،خیلی وقت سر فکر کردن به چیزی که دوست دارید انجام بدید تلف میشود.
اگر قلبا دوست دارید کاری را انجام بدید، پس بدون وقت تلف کردن و فکر کردن بیهوده آنرا انجام دهید. حتی وقتی که نمیدانید چیزی را دوست دارید یا نه راحت ترین راه برای فهمیدن آن این است ببینید آیا دوست دارید انجامش دهید یا نه؟ امتحان کنید.

 

10.همیشه وقت کافی وجود دارد

همه انسان های این کره خاکی به یک نسبت وقت دارند.
با اینحال خیلی ها فکر میکنند وقت کافی ندارند. مشکل در میزان وقت نیز، مشکل در مدیریت و ملاحظه وقت است. یک سررسید داشته باشید روزها و ساعت هایتان را مدیریت کنید. مردم موفق به دنبال وقت اینطرف و آنطرف نمی روند، آنها نهایت استفاده را از وقت خودشان میکنند.
در مورد مدیریت زمان این تکنیک انقلابی مدیریت زمان و این مجموعه 25 تکنیک ناب مدیریت زمان را بخوانید

11.هیچکس مانع پیشرفتتان نیست

با وجود سخت ترین تلاشتان، شما نمیتوانید دیگر مردم را در زندگیتان کنترل کنید.
شما فقط رییس خودتان هستید. تمرکز کنید بر روی نتیاجی که میتوانید از تلاشهایتان بگیرید حتی اگر دیگران کارهایی را که باید انجام نمیدهند. این تقصیر شماسات اگر کسی شما را مایوس میکند یا مانع پیشرفتتان شود.

12.فرصت ها بی پایانند

فرصت ها هیچوقت گم نمیشوند. فرصت های بیشماری در انتظار شما هستند فقط آنها را کشف کنید. حتی اگر یک فرصتی را از دست دادید، همیشه یکی دیگه در راه است. همیشه منتظر درست ترین، بهترین و به موقع ترین فرصت بودن شما را به هیچ کجا نخواهد برد.

 

 

استیو

 

13.شکست، آخر راه نیست

به هیچ عنوان شکست یک نتیجه مطلوب نیست، اما یک قسمت از موفقیتتان است.
خیلی از افراد موفق بارها و بارها شکست خوردند در زندگیشان (از اینجا داستان کامل را بخوانید) و این یکی از دلایل اصلی موفقیتشان در زندگی امروزیشان است.

شکست را قبول کنید و از آنها درس یاد بگیرید.
فقط وقتی که نسبت به شکست ها تفکر مثبت داشته باشید، میتوانید فردا صبح زودتر از خواب بیدار شوید تا سریع تر به موفقیت برسید.

 

14. رها کردن را یاد بگیرید

فراموش کردن و بیخیال شدن ایده و هدفتان میتواند موقتا خیلی دردناک باشد برایتان، مخصوصا وقتی که تلاش و وقت فراوانی به پایش گذاشتید.
به هر حال، شما باید یاد بگیرید زود فراموش کنید تا موفق شوید. مهم نیست یک ایده چقدر عظیم  یا وسوسه انگیز است، شما باید یاد بگیرید آنها را رها کنید اگر عملی نیستند.

انطباق پذیر بودن در افکارتان ، از اصولی است که موفقیتتان را تضمین میکند.

15.همیشه میتوانید فرقی ایجاد کنید

مهم نیست چیکار میکنید، شما همیشه میتوانید یک فرقی نسبت به کار دیگران در کارتان ایجاد کنید و افسانه ای از خودتان بسازید.
هیچ ایده و کاری به اندازه ای کوچک نیست که نادیده گرفته شود. همه ی انسان ها این پتانسیل را دارند که از خودشان تاثیری در این جهان بگذارند.

شناخت و دارا بودن این تفکر، راه را برای خیلی از افراد موفق برای دسترسی به موفقیت باز میکند حتی در سخت ترین شرایط زندگیتان.

موفقیت فقط بدنبال افرادی میگردد که افکار مثبتی دارند، بر روی جنبه های مثبت زندگیشان و دنیا تمرکز دارند و همیشه آماده اند با چالش های زندگیشان دست و پنجه نرم کنند. با این افکار موفیت را ساده تر میتوانید بدست بیاورید.

مجله موفقیت افغانستان برای شما بهترین ها را آرزو میکند.

9 راه رسیدن به رشد فردی

توسط 2020-11-08

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید
مجله موفقیت افغانستان برای شما بهترین ها را آرزو میکند

17 اصل کار تیمی

توسط 2020-04-26

پیشگفتار:

بدون بازیکن عالی نمی توان تیمی عالی ساخت. این یک واقعیت است. می گویند”هرقدر هم که بازیکنان خوب باشند،به هرحال امکان باخت وجود دارد. اما بدون بازیکنان خوب،بردن محال است.با این حساب ازکجا می توان بازیکنان خوبی پیدا کرد؟یا خودمانیم،چگونه می توان از خودمان بازیکن بهتری بسازیم؟برای داشتن بازیکنان خوب در یک تیم،در واقع غیر از این دو،چاره دیگری نیست:یا آن ها را آموزش بدهید یا اشخاص آموزش دیده را به خدمت بگیرید.یا باید بازیکنانی که در اختیار ،کار کنید و از آن قهرمان بسازید و یا از بیرون از سازمان خود افرادی با قابلیت قهرمان شدن استخدام کنید.این کتاب درهر دو مورد می تواند به شما کمک کند.

 

اصلاح تیم همیشه از خود شما شروع می شود.برای اصلاح تیم باید به اصلاح یکایک اعضای آن بپردازید.برای اینکه در کار گروهی بهتر بدرخشید،باید اصولی را که این کتاب توضیح داده ایم رعایت کنید توصیه من این است که قدم قدم جلو بروید.یک فصل را بخوانید،مطالب مطرح شده را خوب هضم کنید،سپس بخش”راه دستیابی”را مطالعه کنید تا اشراف بیش تری پیدا کنید.

 

با رعایت کردن اصول پیشنهادی می توانید از خود کسی بسازید که همه خواهان به کارگیری او باشند.

پس با ما همراه باشید:

فصل اول: سازگاری

 اگر خود را به خاطر تیم تغییر ندهید، تیم ممکن است شما را تغییر بدهد. 

 

کار تیمی و انعطاف ناپذیری شخصی باهم سازگار نیستند. اگر می خواهید با دیگران به خوبی کار کنید و عضو خوبی از یک تیم باشید؛باید بخواهید که خود را با تیم تان تطابق دهید.

ویژگی اشخاص تطابق پذیر:

1- آموزش پذیرند

افراد انطباق پذیر همیشه برای کتاب و نوآوری الویت فروان قابل هستند وبه شدت به آموختن علاقه مندند.از سوی دیگر،اشخاص بی علاقه به آموختن با هر تغییری مشکل دارند و در نتیجه هرگز سازگاری و انطباق پذیری لازم را بدست نمی آورند.

2-از امنیت احساسی و عاطفی برخوردارند

اشخاص توانمند دارای حس امنیت خاطرهستند.این گونه افراد هر تغییر در موقعیت یا مسئولیت های خود را با توجه به واقعیت های موجود ارزیابی می کنند و در برابر تغییر در سمت،موقعیت و.. برخورد نمی کنند.

 

3- خلاق هستند.

خلاقیت یکی دیگر از خصوصیات افراد سازگار است.این اشخاص در برخورد با دشواری ها همیشه راه حلی پیدا می کنند. خلاقیت باعث پرورش انعطاف پذیری می شود.

 

4-شیفته ی خدمت هستند.

هدف شما باید این باشد که به گروهی که در آن جای گرفته اید،خدمت کنید با این ذهنیت”تطبیق دادن خود برای رسیدن به هدف”کار دشواری نخواهد بود.

راه دستیابی:

برای اینکه بر سازگاری و انطباق پذیری خود بیفزایید…

 • به یادگیری عادت کنید: مدام در حال یادگیری باشید.دانشجوی مادام العمر
 • نقش خود را ارزیابی کنید: وقتی صرف کنید و نقش خود را در کار کارگاهی تان ارزیابی نمایید.ببینید آیا نقش دیگری وجود دارد که به عهده بگیرید یا در مقایسه با نقش فعلی تان آن را بهتر انجام دهید یا خیر.
 • دورتر را ببینید: دچار افکار منفی نشوید و به این فکر نکنید که چرا نمی توان این کار را انجام داد.به این بیندیشید که چگونه می توان این کار را انجام داد.

 

عکس جان سی مکسول + خلاصه کتاب 17 اصل کار تیمی

فصل دوم: تشریک مساعی

همکاری و تشریک مساعی لازمه ی موفقیت گروهی است.

کارهای عظیم مستلزم کار گروهی هستند.چیزی که همه گروه ها به آن احتیاج دارند.تشریک مساعی است.

برای تشریک مساعی به عنوان عضوی از گروه باید جنبه های زیر رعایت نمایید.

 

1-برداشت

همگروه خود را نه به چشم رقیب،که به چشم کسی که ببینید  که در مساعی با شما شریک است.

اعضایی که باهم تشریک مساعی دارند سعی دارند یکدیگر را تکمیل کنند و این را به رقابت با یکدیگر ترجیح می دهند.آن ها خود را گروه واحدی می دانند که باهم همکاری می کنند و هرگز رقابت نمی کنند.

 

2-نگرش

به جای داشتن سوظن،از یکدیگر حمایت کنید.

بعضی از اشخاص به اندازه ای به فکر منافع شخصی خود هستند که نسبت به همه و ازجمله اعضای گروهشان سوظن دارند.برای آنکه تشریک مساعی راجایگزین رقابت کنید باید سوظن را کناربگذارید و درمقام حمایت از یکدیگر برآیید.

 

3-کانون توجه

به جای خود به تیم توجه کنید.

پیشرفت واقعی زمانی به دست می آید که آن را نه مسابقه ای تک نفره بلکه مسابقه ای امدادی تلقی کنیم.

به تیم تان حتما توجه کنید.

 

4-نتایج

باتشریک مساعی به نتیجه بهتری برسید.

تشریک مساعی دارای تاثیری مضاعف است،به طوری که نه تنهاشما،بلکه سایر اعضای گروه از مهارت های خود بهتر استفاده می کنند.

راه دستیابی:

برای تشریک مساعی با دیگراعضای تیم…

 • به برنده شدن همه فکر کنید
 • مکمل یکدیگرباشید
 • به جای اینکه به خود بیندیشید،مصالح تیم را در نظر بگیرید.

معمولا وقتی با یکدیگر تشریک مساعی می کنید،در این میان هم شما برنده می شوید،هم آن ها و هم تیم تان.

فصل سوم: تعهد

 قهرمان مردد وجود خارجی ندارد 

اگر خواهان تیمی محکم و پابرجا هستید چه در زمینه تجارت،ازدواج یا امور خیریه اعضا باید با تمامی وجود نسبت به تیم متعهد و پایبند باشند.

1-تعهد اغلب در دل مشکلات کشف می شود.

اشخاص تا زمانی که با مشکلی روبه رو نشوند،نمی دانند که آیا متعهد هستندیا خیر.دست و پنجه نرم کردن با مشکلات بر عزم راسخ شما می افزاید.مشکلات و گرفتاری ها تعهد را صیقل می دهند و تعهد مشوق همت و تلاش است.

2-تعهد به استعداد ها و توانمندی ها ارتباطی ندارد.

احتیاجی به توانمندی ببیش تر،قدرت بیش تر یا فرصت مناسب تر نیست،آنچه آن را احتیاج داریم؛آن است که از آنچه داریم استفاده کنیم.

3-تعهد حاصل انتخاب است و نه شرایط

بسیاری از مردم گمان می کنند که شرایط روی گزینه ها تاثیر می گذارند و این در حالی است که در اغلب مواقع این گزینه ها هستند که شرایط را تعیین می کنند،وبه خود فرصت موفقیت می دهند.

4-وقتی تعهد مبنی بر ارزش باشد،دوام می آورد.

هرگاه تعهدات شما براساس زیر بنایی زندگی باشد،بهتر می توانید نسبت به تعهدات خود پایبند باقی بمانید،زیرا مجبور نیستید مدام اهمیت آن را مورد ارزیابی مجدد قرار دهید.

راه دستیابی:

برای بهبود بخشیدن سطح تعهد خود…

 • تعهدات خود را با ارزش هایتان پیوند دهید
 • ریسک کنید

فصل چهارم: ارتباط

یک تیم نظراتی مختلف اما قلبی واحد دارد.

بی تعارف بگویم تا زمانی که اعضای گروه نسبت به برقراری تماس با یکدیگر رغبتی نشان ندهند،نمی توانید کار گروهی موفقی انجام دهید.بدون ارتباط تیمی در کار نخواهد بود،بلکه در نهایت با مجوعه ای از افراد سر و کار خواهید داشت.

 

بازیکنان راغب به برقراری ارتباط:

1-خود را از دیگران کنار نمی کشند.

هرچه اعضای تیم اطلاعات بیش تری درباره یکدیگر  داشته باشند،هرچه درباره هدف ها و و روش های تیم بیشتر بدانند،توجه و علاقه آنها به یکدیگر بیش تر می شود.

2-کاری می کنند که سایر اعضا به راحتی با آن ها تماس بگیرند.

اغلب مشکلات ارتباطی با نزدیک شدن اشخاص به یکدیگر از میان می رود.

3-از “قانون 24ساعت”تبعیت می کنند.

این قانون به این موضوع اشاره دارد که اگر با یکی از اعضای گروه مشکل دارید نگذارید مشکل بیش از 24 ساعت بی پاسخ باقی بماند.در واقع هرچه سریع تر ارتباط برقرار کنید،معمولا قضیه به نفع هر دوی شما فیصله پیدا خواهد کرد.

4-به روابط بالقوه دشوار توجه بیش تری می کنند.

5-ازمکاتبه استفاده می کنند.

می توانید همه مسایل را روی یک صفحه کاغذ بنویسید تا همه را در دوری که می خواهید بیندازید.

راه دستیابی:

برای برقراری ارتباطی بهتر…

 • صاف و ساده حرفتان را بزنید
 • سرعت عمل به خرج دهید”قانون24ساعت”
 • پنهان کاری نکنید

 

فصل پنجم: صلاحیت

اگر شما نتوانید،تیم شما هم نمی تواند.

افراد شایسته و باصلابت تیم افرادی به غایت توانمند و لایق هستند.آنها انرژی و تلاش های خود را مصروف کارهایی می کنند که به خوبی از عهده انجام دادن آنها برمی آیند.

افراد توانمند و باصلاحیت از این خصوصیات مشترک برخورداند:

1-می خواهند تبدیل بهترین ها شوند.

جان جانسون:”مبنای موفقیت مقایسه ارزش اشخاص با دیگران است، تعالی و کمال ارزش اشخاص را با توانمندی بالقوه ی آن ها می سنجد،موفقیت تنها نصیب  معدودی می شود و این در حالی است که کثیری از مردم در رویای موفقیت به سر می برند.دسترسی به موفقیت به گونه ای است که هر ذی حیاتی می تواند آن را در آغوش بکشد،وبا این حال تنها معدودی از مردم پذیرای آن هستند.

2-به قرار گرفتن در سطح متوسط ها رضایت نمی دهند .

انسان های باصلاحیت هرگز رضایت نمی دهند در سطح متوسط باقی بمانند.آن ها تمام تلاش خود را می کنند تا بهترین باشند.

3-به جزییات بها می دهند.

افراد شایسته می دانند اگر کارهای کوچک را به خوبی انجام دهند،کارهای بزرگ خود به خود به جایی که باید برسند،می رسند.

4-از استمرار و مداومت بهره دارند.

اشخاص با کفایت دارای استمرار و مداومت فراوان هستند

راه دستیابی:

برای افزودن بر صلاحیت های خود…

 • حرفه ای عمل کنید
 • کار را نیمه تمام رها نکنید
 • به اجرا توجه بیش تری بکنید

 

فصل ششم: قابل اعتماد بودن

از کسانی که بحث می کنند نترسید،از کسانی بترسید که از بحث و استدلال طفره می روند.

جوهر قابلیت اعتماد :

1-انگیزه ناب

در کار تیمی انگیزه داشته باشیم و به همکارانمان هم توصیه کنیم که اینگونه باشند.کسی که پیوسته دستور کارش این باشد که منافع خودش را مقدم بر منافع تیم بداند،غیرقابل اعتماد بودن خود را ثابت می کند.وقتی نوبت به کار گروهی می رسد،انگیزه اهمیت پیدا می کند.

2-مسئولیت

یکی دیگر از ویژگی های اعضای قابل اعتماد داشتن حس مسئولیت است.اعضای قابل اعتماد تیم از انجام دادن کارهایی که از آن ها برمی آیند سر باز نمی زنند.

3-اندیشه سالم

قابل اعتماد بودن چیزی فراتر از قبول مسئولیت است.قبول مسئولیت باید با قضاوت درست همراه باشد تا برای گروه ارزش پیدا کند.

4-مشارکت مستمر

اگرنتوانید در همه مواقع روی همکاران خود حساب باز کنید،هیچگاه نمی توانید روی آن ها حساب باز کنید.استمرار و مداومت چیزی فراتر از استعداد است.

راه دستیابی:

برای اینکه دیگران بهتر بتوانند روی شما حساب کنند…

 • انگیزه های خود را وارسی کنید
 • ببینید روی حرف تان چقدر حساب می کنید
 • کسی را بیابید که شما را قابل اعتماد ارزیابی  کند

فصل هفتم: نظم و ترتیب

اینکه درموقعیت های خطیر چه می کنیم،بستگی به این دارد که در حال حاضر چگونه آدمی هستیم،اما اینکه چگونه آدمی هستیم،بستگی به نظم و ترتیب سال های گذشته ما دارد.

انضباط یعنی انجام کارهایی که به آن علاقه ندارید تا سرانجام بتوانید کارهایی را که به راستی دوست دارید انجام دهید.

تیمی که نظم و ترتیب نداشته باشد،نمی تواند به موفقیت برسد.به همین دلیل است که تیم احتیاج به اعضای با انضباط دارد.

برای تبدیل شدن به عضو دلخواه تیم باید در سه زمینه  به نظم و ترتیب داشته برسیم

1-انضباط اندیشه

فکر خود را فعال نگه دارید، به طور منظم ذهنتان را به کار بیندازید و پیوسته به کارهای درست فکر کنید اندیشه ای منضبط پیدا می کنید و این باعث می شود شما را در هر کاری که می کنید موفق سازد.

2-انضباط عواطف و احساسات

اگر می خواهید عضو خوبی از تیم باشید،باید احساسات خود را خاموش و سرکوب کنید،بلکه معنای آن این است که اجازه ندهید احساسات مانع از کاری شوند که لازم است انجام دهید و یا شما را وادار به کاری کنند که نباید انجام دهید.

3-انضباط عمل

جلا دادن به ذهن و کنترل کردن احساسات مهم هستند، اما درنهایت تا اندازه ای می توانند شما را به جایی برسانند.عمل است که برندگان را از بازندگان جدا می کند.

راه دستیابی:

برای آنکه عضو منضبط تر گروه بشوید…

 • عادت های کاری خود را تقویت کنید: برای آنکه انضباط خود را تقویت کنید،هر روز کاری ضروری را که از نظر شما چندان هم خوشایند نیست،انجام دهید.
 • به استقبال چالش ها بروید
 • مواظب حرف های خود باشید: با این شیوه که هنگامی که میخواستین حرف تندی بزنید 5دقیقه  سکوت کنید تا آرام شوید می توانید بر احساسات خود تسلط بیش تری داشته باشید.

 

فصل هشتم: بها دادن

افزودن بر ارزش همکاران بسیار مهم است

بزرگترین معیار خوب بازی کردن این است که تا چه اندازه به همبازیان خود کمک می کنید.بازیکنانی که بر توانمندی یاران خود می افزایند،دارای وجوه مشترکی به این قرارند:

1-برای سایر اعضای تیم ارزش قایل هستند

سایر اعضای تیم متوجه این هستند که شما درمقام تایید وتعریف آن ها حرف می زنید یا خیر و به این موضوع اهمیت می دهند

2-برای آنچه مورد ارزش و احترام هم تیمی هاست ارزش قائل هستند

جدا از اینکه برای همکارانشان ارزش قائل هستند،می  دانند همکارانشان برای چه چیزهایی ارزش قائل می شوند.این امر باعث پیوند قدرتمندی میان اعضای گروه می شود.

3-بر ارزش همبازیان خود می افزایند.

کسی که به بزرگ کردن و تقویت دیگران بها می دهد،قادر است آن ها را به سطح جدیدی ارتقا دهد.

4-بر ارزشمندی خویش می افزایند.

کسانی که به دنبال این هستند که دیگران را متعالی دهند خودشان را نیز بهتر می کنند.وقتی یکی از اعضای تیم به دور از خودخواهی به رشد دیگران کمک می کند،به طور ناخودآگاه به رشد خودش هم کمک کرده.

راه دستیابی:

اگر می خواهید به رشد و بالندگی و سایر اعضای تیم کمک کنید،اقدامات زیر را انجام دهید…

 • پیش از آنکه دیگران شما را باور کنند،شما آن ها راباور کنید
 • قبل از آنکه دیگران به شما خدمت کنند،شما به آن ها خدمت کنید
 • به دیگران ارزش بدهید،قبل از اینکه آن ها به شما ارزش بدهند

فصل نهم: شور و اشتیاق

 بدون شور و اشتیاق هرگز کار بزرگی صورت خارجی پیدا نکرده است 

وقتی شور و اشتیاق وجود داشته باشد،مردم می توانند در هر کاری موفق شوند

افراد مشتاق از ویژگی های زیر برخوردارند:

1-مسئولیت اشتیاق خود را برعهده می گیرند

افراد موفق درک می کنند که نگرش انتخاب کردنی است و اشتیاق هم یکی از آن هاست.و مثل بقیه افراد منتظر عواملی از بیرون نیستند که آتش اشتیاق و شور را در آن ها شعله ور کند

2-اقدام را بر احساس مقدم می دانند

اگر خواهان شور واشتیاق هستید باید مشتاقانه رفتار کنید.اگر منتظربمانید که ابتدا احساس را به دست آورید و بعد دست به کار شوید ممکن است هرگز اشتیاقی در خود نبینید.

3-برآنچه می کنند،باور دارند

اگر به کارتان باور داشته باشید وبه جنبه های مثبت کارتان توجه کنید این مثبت بودن شعله های اشتیاق را در شما زنده می کند.

4-با سایر مشتاقان وقت صرف کنید

اشتیاق واگیردار است.اگرمی خواهید براشتیاق خود بیفزاییدبا افراد مشتاق معاشرت کنید.

راه دستیابی :

برای افزودن اشتیاق خود….

 • از خود اضطرار نشان دهید

یک راه خوب برای افزودن براشتیاق خود این است که بر سرعت کارهای خود بیفزایید

 • بخواهید که کار بیش تری صورت دهید
 • برای رسیدن به سطح بهترین ها تلاش کنید

 

فصل دهم : هدفمندی

 توجه کنید که هر عملی که از شما سر می زند،حساب شده باشد 

 

اشخاص موفق هدفمند هستند پراکنده فکر نمی کنند.می دانند که چه کار می کنند و چرا آن کار را انجام می دهند.برای اینکه تیم تان موفق شود باید افرادش هدفمند باشند.

هرکس بخواهد هدفمند زندگی کند باید از شرایط زیر برخوردار باشد

1-هدف ارزشمندی برای زندگی خود داشته باشد

فقط به این جمله زیبا از ویلیس ویت نی بسنده کنیم “بعضی ها هزاران دلیل می آورند که جرا نمی توانند کاری را که می خواهند،انجام بدهند.در حالی که به تنها چیزی که احتیاج دارند،آن است که ببینند به کدام دلیل می توانند از پس آن کار برآیند”

2-نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید

اگر خودتان را بشناسید و بدانید که چه کاری را به خوبی انجام می دهید می توانید زمان و انرژی خود را به گونه ای هدفمند جهت دهید

3-مسئولیت های خود را الویت بندی کنید

به فلسفه ی وجودی تان پی ببرید،ما برای این افریده نشده ایم که همه کارها را انجام دهیم.برای آن متولد شده ایم که یک کاری بکنیم و منشا اثری بگذاریم

4-بیاموزید که نه بگویید

اگربخواهید همه ی کارها را انجام بدهید،به کارهایی که به منظور آن متولد شده اید،نمی رسید

5-برای موفقیت بلند مدت آماده و مصمم شوید

اگربه جای اینکه به موفقیت های لحظه ای فکر کنید،به موفقیت های بلندمدت بیندیشید می توانید موجودی هدفمند تر گردید.

راه دستیابی:

برای بهبودی هدفمندی….

 • نقاط قوت و ضعف خود را بررسی کنید
 • در زمینه های تخصصی خود تبحر بیش تری پیدا کنید
 • برنامه های هدفمنمد داشته باشید

فصل یازدهم: آگاهی از ماموریت خود در زندگی

 کسی که می داند چرا زندگی می کند،چگونه زندگی کردن را هم می شناسد 

 

1-بدانید تیم تان به کجا می رود

داشتن حس ماموریت به اشخاص قدرت فراوان می بخشد.کلمنت استون:”وقتی ماموریت خود را کشف می کنید با خواسته ها و انتظارات آن ها آشنا می شوید.این حس وجودتان را از شور و اشتیاق لبریز می سازد و آتش میل شما را برای تلاش در راستای تحقق بخشیدن به ماموریت خود شعله ور می کند.”

2-اجازه دهید که رهبر تیم وظیفه اش را انجام دهد

افرادی از تیم که به رسالت خویش آگاهند،این امکان را فراهم می کنند که رهبر تیم وظایف رهبری خود را بهتر انجام دهد.برای اینکه تیم برنده شود رهبرباید امکان رهبری کردن را داشته باشد

3-پیروزی تیم را مقدم بر پیروزی خود می دانند

افراد تیم باید از خودگذشتگی لازم را داشته باشند و هدف های شخصی یا حتی امنیت خود را فدای اهداف وامنیت تیم  کنند.

4-برای تحقق ماموریت هرکاری را که لازم باشد انجام می دهند

اگر موفقیت تیم با از خود گذشتگی شما حاصل می شود،چه بهتر که این از خودگذشتگی را نشان بدهید.

راه دستیابی :

برای اینکه ماموریت مدار شوید…

 • به این توجه کنید که آیا تیم شما به ماموریت خویش توجه لازم را دارد یا خیر

تیمی که قرار نیست به جایی برسد،اصولا تیم نیست

 • راههای بیابید که ماموریت خود را همواره مدنظر داشته باشید
 • به عنوان عضوی از تیم حداکثر تلاش تان را به خرج دهید

 

فصل دوازدهم: آمادگی

 دستاوردهای بزرگ حاصل آمادگی های کوچک و پیش پا افتاده است.      ” راجر استاباک” 

 

اگر می خواهید خودتان را آماده کنید تاتیم خود در رویایی با چالش های پیش رو کمک کنید به موارد  زیر بیندیشید

1-ارزیابی

شما باید بدانید که شما وتیم تان چه برنامه ای پیش رو دارید.چه اهدافی دارید و چه کارهایی را باید انجام دهید. در غیر این صورت  نمی توانید به آمادگی لازم برسید.

2-مسیر درست

اینکه بدانید چه می خواهید کافی نیست باید مسیر درست را مشخص کنید و کار درست را انجام دهید

3-نگرش

باید نگرش مثبتی داشته باشیم  و به خود و همکارانتان اعتقاد داشته باشید تا خود را برای موفقیت آماده سازید

4-عمل و اقدام

در نهایت باید دست به کار شوید.

راه دستیابی:

برای آماده کردن بهتر خود…

 • به آینده بیندیشید

آماده شدن مستلزم آینده نگری است

 • بیشتر تحقیق کنید

برای بالا بردن سطح آمادگی خودراجع به اهداف و برنامه ی تان تحقیق کنید

 • از اشتباهات خود عبرت بگیرید

فصل سیزدهم: رابطه مندی

 به کمک روابط می فهمیم که کی هستیم و می توانیم به کجاها برسیم اگر دقت کنیم،اغلب می توانیم موفقیت هایمان را به رابطه ای محوری و مهم نسبت دهیم   “دونالد کلیفتون و پائولا نلسون” 

 

روابط در حکم چسبی است که اعضای تیم را به پیوند می دهد.

پنج ویژگی مهم در رابطه

1-احترام

احترام یک رکن اساسی در روابط است ،حتی قبل از اینکه کار در خور ستایشی از خود نشان بدهند باید به آن ها احترام بگذارید.

2-تجربه های مشترک

احترام می تواند اساس یک رابطه ی خوب باشد.اما احترام به تنهایی کافی نیست. نمی توانید با کسی که او را نمی شناسید،رابطه برقرارسازید.در این زمینه محتاج تجربه های مشترک در طی زمان هستید وو این چیزی نیست که به سادگی فراهم آید.

3-اعتماد

بدون اعتماد کردن هیچ رابطه ای  برقرار نمی شود.

جرج مک دونالد می گوید:”به اعتماد کنند،بهتر از آن است که به آدم محبت کنند.”

4-روابط متقابل

روابط یکسویه  دوام ندارد.برای پایداری و رشد یک تیم باید بده بستان در میان اعضای تیم رعایت شود.

5-لذت متقابل

با رشد روابط  واستحکام آن،اشخاص درگیر در آن از وجود یکدیگر لذت می برند.

راه دستیابی:

برای اینکه با هم تیمی های خود رابطه ی بهتری برقرار کنید…

 • به جای خودتان به دیگران توجه کنید
 • سوالات مناسب طرح کنید

به هم تیمی های خود توجه کنید و با پرسیدن سوالات مناسب از اهداف و و رویاهای آن ها آگاه شوید

 • تجارب خود را با هم درمیان بگذارید

تا زمانی که تجربه های مشترک نداشته باشید،نمی توانید با هم تیمی های خود به زمینه های مشترک برسید.

 • به دیگران احساس خاص بودن بدهید

 

فصل چهاردهم: خود ارتقا دهندگی

  رسیدن به کمال آن چیزی است که به خاطرش تلاش می کنید،اما دستیابی به کمال مطلق امکان نا پذیر است.سعی کنید با توجه به شرایط موجود در بهترین حد خود ظاهر شوید.خود این هم غنیمت است   “جان وودن” 

همواره برای بهبود و اصلاح خود تلاش کنیم.کسانی که برای بهبود و اصلاح خود تلاش می کنند،به سه زمینه توجه خاص دارند

1-آمادگی

این افراد به این فکر می کنند که امروز چه تغییری می توانند در شرایط خود  بدهند.به اکنون توجه دارند و هر صبح به محض بیدار شدن از خود می پرسند امروز چه می توانم یاد بگیرم.شب هم خود را ارزیابی می کنند و می پرسند”امروز چه اموختم که فردا باید بیشتر در باره ی آن بیاموزم”

2-تعمق

روزانه مدتی را به خود اختصاص دهید و با خود خلوت کنید ،خلوت کردن با خود برای اصلاح و بهبود خویشتن نقش اساسی دارد.

3-به کار گیری

زمان آن رسیده است که آموخته های خود را به کار گیرید. که مستلزم تغیییر است.

راه دستیابی:

برای اینکه خودتان راه اصلاح کنید…

 • تا می توانید پذیرای یاد گیری باشید
 • پیشرفت خود را برنامه ریزی کنید
 • به بهبود و اصلاح خود بیش از ارتقا شغلی توجه داشته باشید

 

فصل پانزدهم: از خود گذشتگی

 موقعی که از دهش و بخشش به مردم باز می ایستید،زمان آن است که سرتان را بگذارید و بمیرید “جرج برنز” 

 

هیچ تیمی موفق نمی شود،مگراینکه افراد تیم یکدیگر را بر خود مقدم دارندواز خود گذشتگی ساده نیست اما ضرورت دارد.

برای ترویج از خود گذشتگی:

1-سخاوتمند باشید

اگر اعضای تیم به راستی بخواهند به شکلی سخاوتمندانه خود را در اختیار تیم قرار دهند،تیم در مسیر موفقیت به حرکت در می آید

2-سیاست بازی نکنید

سیاست بازی یعنی اینکه خود  خواه باشیم و وفقط به سود خود کاری بکنیم،درصورتی که باید کاری را انجام دهیم که به سود تیم باشد

3-وفادار باشید

وفاداری بر وحدت می افزاید و وحدت موفقیت تیم را افزایش می دهد

4-وابستگی متقابل را بر استقلال مقدم دارید

استقلال بیش از اندازه خودخواهی محسوب می شود به خصوص اگر به فعالیت دیگران لطمه بزند یا مانع پیشرفت دیگران شود

راه دستیابی :

برای از خودگذشتگی بیشتر…

 • به جز خود به دیگران هم امکان پیشرفت بدهید
 • در نقش زیر دستان ظاهر شوید

یعنی اینکه سعی کنید به دیگران خدمت کنید و آن ها را برخود مقدم بشمارید و سعی کنید در نقش زیردستان خود ظاهر شوید

 • بی سرو صدا بخشش کنید

 

فصل شانزدهم: راه حل گرایی

 به جای اشکال،دنبال  درمان بگردید    “هنری فورد” 

 

کسی که به جای مسایل به راه حل ها می اندیشد،می تواند مثمر ثمر واقع شود.

راههای برای راه حل گرا شدن:

1-مسایل بستگی به چشم انداز شما دارند

درصورت مواجه شدن با مشکلات بهترین کاری که می توانید بکنید این است که با ذهنیت راه حل گرا به آن توجه کنید.همه چیز بستگی به نگرش شما دارد

2-همه مسایل حل شدنی هستند

این دیدگاه را داشته باشید که همه ی مسایل حل شدنی هستند

3-مسایل هم می توانند شما را از پیشروی باز دارند یا به پیشرفت شما کمک کنند

اوریسون اسوت ماردن  می گوید:”همه چیز بستگی به شما دارد؛اگر شما بزرگ باشید،مسئله کوچک و اگر کوچک باشید،مسئله بزرگ است.”

راه دستیابی :

برای اینکه راه حل گرا شوید…

 • تسلیم نشوید
 • فکر خود را بر آن مسیله متمرکز کنید
 • درباره ی کارهایتان بازاندیشی کنید

انیشتین می گفت::مسایل مهمی که با آن ها  روبه رو هستیم،باهمان ذهنیتی که آنها را ایجاد کردیم،حل شدنی نیستند.”

 • فرآیند ر ا تکرار کنید

اگر در شروع موفق به حل مسئله نشدید،به کارتان ادامه دهید تا به راه حل مورد نظر برسید.

فصل هفدهم: پیگیری

 هرگز،هرگز و هرگز تسلیم نشوید 

اگر می خواهید از مداومت و پیگیری بیش تری برخوردار شوید توصیه های زیر را رعایت کنید:

1-از آنچه در اختیار دارید،مایه بگذارید،اما بیشتر از آن خیر.

2-با عزم راسخ کار کنید،اسیر دست سرنوشت نشوید.

به وقت کوشش باید کوشش کرد

3-وقتی کارتان تمام شد،دست از تلاش بردارید،نه وقتی که خسته شدید.

برای موفقیت و برنده شدن تیم باید بیش از حدی که فکر می کنید توانش را دارید،تلاش کنید

راه دستیابی :

برای اینکه  مداومت  و پیگیری خود را افزایش دهید…

 • بیش تر تلاش کنید و هوشمندانه رفتار کنید
 • هدفمند رفتار کنید
 • رقابت مثبت داشته باشید

اهداف ایجاد مجله موفقیت افغانستان

توسط 2018-02-27

گروه انگیزشی “مجله موفقیت افغانستان”

اهداف گروه:
1- ساخت پادکست های انگیزشی
2- ساخت کتاب های صوتی از بهترین کتاب های موفقیت و توسعه فردی با لهجه های شیرین مناطق مختلف افغانستان
3- افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی
4- کشف استعداد های بالقوه جوانان افغانستانی و به فعل رساندن آن
5- اموزش های فن بیان و سخنرانی جهت بهبود مهارت های کلامی
6- برگزاری کارگروه های کتابخوانی به شیوه ای جدید
7- رشد و تربیت استعداد های لازم برای کشور افغانستان و در نهایت پخش کردن انها در سراسر کشور عزیزمان افغانستان
8- ایجاد زمینه های کاری برای افراد عضو در مجله موفقیت افغانستان
9- برگزاری سمینار های مختلف در زمینه مهارت های زندگی، موفقیت و…
10- هر گونه کمک و حمایت از کودکان کار افغانستانی
11- هرگونه هدفی که با ارزش های گروه مغایرت نداشته و با پیشنهاد مخاطبان به این لیست اضافه شود

شروع کار مجله موفقیت با اهداف اولیه خواهد بود و به مرور ان شالله به تمامی اهداف ذکر شده خواهیم رسید.

ارزش های گروه:
با تمامی اهداف زیبایی که در قسمت اهداف بیان شد و تمام احترامی که به یکایک عزیزان قائل هستیم گروه ارزش هایی برای خود در نظر گرفته و زیر پا گذاشتن این ارزش ها اخطار و اخراج از گروه را در پی خواهد داشت.

1- اعضا موظف هستند تا به یکدیگر احترام بگزارند
2- کلیه اعضای مجله موفقیت افغانستان موظف هستند تا وظایفشان را به خوبی و در موعد مقرر انجام دهند
3- اعضا موظف هستند تا در صورت لزوم به یکدیگر همکاری و همیاری برسانند

پیش به سوی ساختن افغانستانی آبادتر

معرفی کتاب هفت عادت مردمان موثر

توسط 2018-02-27

درباره کتاب هفت عادت مردمان موثر؛ گامی بلند برای تغییر زندگی

کتاب هفت عادت مردمان موثر، همراه با درس‌هایی برای ایجاد تغییر در شخصیت با عنوان اصلی «the 7 hobits of highly effective people: restoring the character ethic» اولین بار سال 1989 منتشر شده است. نسخه‌ای از کتاب  که اکنون مشاهده می‌کنید نسخه‌ی سال 2004 است که بازخوردهایی درباره‌ی سال‌ها انتشار کتاب نیز به آن افزوده شده است. هفت عادت مردمان موثر از جمله کتاب‌های روان‌شناسی حوزه‌ی موفقیت است که توانسته است مخاطبان بیشماری در سراسر دنیا پیدا کند.

 استفان كاوي استفان كاوي در این کتاب 7 عادتی که معتقد است افراد را به شخصیت‌هایی برتر از سایر هم‌نوعان خود تبدیل می‌کند را معرفی می‌کند و آن‌ها را آموزش می‌دهد.

کتاب هفت عادت مردمان موثر تا کنون به 38 زبان مختلف برگردانده شده و بیش از پانزده میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

استفاون کاوی دنباله‌ی مطالب این کتاب را در کتاب دیگری به نام «عادت هشتم» یا «هشتمین عادت» آورده است.

مروری بر فصل‌های کتاب هفت عادت مردمان موثر 

کتاب هفت عادت مردمان موثر با مقدمه‌ی مفصل استفاو کاوی آغاز شده است. او در این مقدمه تلاش کرده است ذهن مخاطب را برای مطالب کتابش آماده کند و با بیان و بررسی چالش‌ها و نیازهای بشر سعی کرده است هدفش از نگارش این کتاب را با خواننده در میان بگذارد.

پس از این مقدمه‌ی مفصل، هفت عادت مردمان موثر در چهاربخش اصلی نوشته شده است که هرکدام به زیر بخش‌های مختلفی تقسیم شده‌اند. عناوین بخش‌های اصلی این کتاب به شرح زیر است:

بخش اول: قانون‌ها و الگوها

بخش دوم: پیروزی فردی

بخش سوم: پیروزی همگانی و هماهنگی

بخش چهارم: نوسازی

پس از پایان بخش‌های اصلی کتاب استفان کاوی بخشی به نام «سخن آخر» آورده است که در آن به یک سری پرسش که اغلب از او پرسیده می‌شد پاسخ داده است. بیشتر این پرسش‌ها به اثرگذاری کتاب و عادت‌هایی که در آن آموزش داده می‌شود پرداخته است.

در پیوست کتاب نیز یک تمرین تحلیل و بررسی آمده است که خواننده با استفاده از آن می‌تواند آموخته‌های خود را به صورت عملی به کار ببندد.

نظرات درباره‌ی کتاب هفت عادت مردمان موثر

هفت عادت مردم موثر  کتاب تاثیر گذاری است. این کتاب توانسته است در سراسر دنیا توجه‌های زیادی را به خود جلب کند. بسیاری از افراد مشهور درباره‌ی این کتاب نقدها و نظراتی را منتشر کرده‌اند.

در آغاز کتاب نظرات بسیاری از این بزرگان آمده است. «تام پیترز» نویسنده‌ی کتاب «در جستجوی برتری» درباره‌ی هفت عادت مردمان موثر گفته است:«افاد کمی پیدا می‌شوند که به مدت طولانی و عمیق درباره‌ی تئوری‌های استفن کاوی بیاندیشند. کتاب هفت عادت مردمان موثر، نوعی کتاب راهنما نیست، بلکه این فرصت را به ما می‌دهد که خود را بشناسیم و روی دیگران تاثیر بگذاریم و از بینش عمیق تئوری‌هایش نهایت استفاده را بکنیم. این کتاب، شگفت انگیز است و می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند.»

همچنین «جیک گارن»، نماینده‌ی مجلس آمریکایی نیز درباره‌ی هفت عادت مردمان موثر  گفته است: «باید تمام تلاشمان را بکنیم که تمام افراد در سطح‌های خدمت عمومی، خواندن کتاب هفت عادت مردمان موثر و استفاده از این کتاب را در خود احساس کنند و خود را ملزم به مطالعه‌ی آن نمایند. بر اساس روش‌های اخلاقی، این روش از اجبار قانون و قانون‌گذاری موثر تر است.»

درباره استفان ریچاد کاوی؛ نویسنده‌ی انگیزشی

استفان ریچارد کاوی متولد 1932 است. او در رشته‌ی مدیریت در دانشگاه هاروارد درس خوانده و مدرک دکترایش را در رشته‌ی آموزش‌های مذهبی از دانشگاه بریگهام یانگ دریافت کرده است.

او پس از پایان تحصیلاتش در همان دانشگاه محل تحصیلش به عنوان استاد رفتارهای سازمانی و مدیریت در تجارت مشغول به کار شد. او همچنین سمت‌هایی مانند مدیر روابط و نیز دستیار رئیس دانشگاه بریگهام یانگ را نیز برعهده داشته است.

دکتر کاوی جوایز و افتخارات زیادی را در طوول زندگی‎‌اش دریافت کرده است که از جمله‌ی این جوایز می‌توان به جایزه‌ی کالج «توماس مور» برای خدمات به بشر، مرد صلح سال 1998، سخنگوی برتر 1999 و کارگزار بین المللی برتر  سال 1994 اشاره کرد. مجله‌ی تایم دکتر استفان کاوی را یکی از 25 آمریکایی موثر معرفی کرده است.

استفان کاوی سال 2012 در آمریکا در گذشت.

آثار استفان کاوی

استفان کاوی نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش زیادی در سطح جهان است. او اولین کتابش به نام «ریشه‌های معنوی روابط بشری» را سال 1970 منتشر کرد و پس از آن چندین و چند کتاب دیگر نوشته است. تعداد زیادی از کتاب‌های استفان کاوی در ایران ترجمه و منتشر شده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به کتاب‌های«دفتر تمرین هفت عادت مردمان موفق»، «انسان‌های موثر: مدیریت و رهبری مبتنی بر اصول»، «هفت عادت خانواده‌های کامروا»، «اندیشه‌های روز مردمان موثر»، «7 عادت نوجوانان موفق»، «عادت هشتم»، «زندگی موثر»، «سرعت اعتماد» و «موفقیت در بحران، نتایج قابل پیش‌بینی در زمان‌های غیر قابل پیش‌بینی» اشاره کرد که کتاب‌های «زندگی موثر» و «هشتمین عادت» را می‌توانید از فیدیبو دانلود کنید.

هفت عادت مردمان موثر؛ ترجمه به فارسی

هفت عادت مردمان موثر تا کنون چندین و چندبار به فارسی برگردانده شده و انتشارات‌های مختلفی آن را منتشر کرده‌اند.

اولین بار سال 1375 «گیتی خوشدل» هفت عادت مردمان موثر را به فارسی برگرداند. این ترجمه را ابتدا انتشارات البرز منتشر کرد و بعدها انتشارات پیکان تجدید چاپ آن را برعهده گرفت.

ترجمه‌ی بعدی کتاب متعلق به «محمدرضاآل ياسين» است که سال 76 اولین بار منتشر شده است. این ترجمه از کتاب در فیدیبو قرار دارد. «معصومه پیروزبخت»، «مهدی الوانی» و «محسن اشرفی» نیز این کتاب را تحت عنوان «هفت گام به سوی کام‌‌یابی» ترجمه کرده‌اند. همچنین ترجمه‌ی دیگری از این کتاب را نشر مهرنوش تحت عنوان «تاملات روزانه» منتشر کرده است.

الهام خرسندی، مترجم جوان کشورمان نیز «هفت عادت مردمان موثر» را ترجمه کرده است. نشر هورمزد این ترجمه را روانه‌‌ی بازار کتاب ایران کرده است. معصومه تاجمیری نیز این کتاب را برای نشر یوشیتا ترجمه کرده که سال 98 منتشر شده است در فیدیبو هم در دسترس است.

سایت فیدیبو نیز هفت عادت مردمان موثر  را در قالب میکروبوک هم به صورت نسخه‌ی الکترونیکی و هم به صورت کتاب صوتی منتشر کرده است.

خرید و دانلود کتاب الکترونیکی (pdf) هفت عادت مردمان موثر با ترجمه‌ی الهام خرسندی که نشر هورمزد آن را منتشر کرده است، در همین صفحه ممکن است.

در بخشی از کتاب هفت عادت مردمان موثر می‌خوانیم

قانو‌ن‌های نگرش شخصی

وقتی این کتاب را می‌خوانید سعی کنید خود را از خودتان جدا بپندارید. تلاش کنید که هوشیاری خود را فرافکنی کنید و در ذهن خود، خودتان را گوشه‌ای از اتاق، مشغول خواندن فرض کنید. آیا می‌توانید خود را به گونه‌ای بنگرید که گویی کسی دیگر هستید؟

حالا کاری دیگر را امتحان کنید. به حال و هوای خودتان فکر کنید. آیا این حس برایتان آشناست؟ احساس شما چیست؟ حالت ذهنی و روانی خود را چگونه توصیف می‌کنید؟

حالا برای یک دقیقه به این فکر کنید که ذهن شما چگونه کار می‌کند؟ آیا ذهن شما سریع و هوشیار است؟ آیا برای انجام فعالیت‌های ذهنی و ارزیابی همان فعالیت‌ها برای خودتان اذیت می‌شوید؟

توانایی شما برای تکرار کردن کاری که همین الان انجام داده‌اید، یک ویژگی انسانی است. جانداران دیگر چنین توانی ندارند. ما این ویژگی را «خودآگاهی» یا توانایی فکر کردن به فرآیند تفکر می‌نامیم. به همین دلیل است که بشر روی همه چیز در دنیا تسلط دارد و می‌تواند از نسلی به نسل دیگر پیشرفت‌های شگرف پدید آورد.

به همین دلیل است که ما می‌توانین تجربه‌های خود و دیگران را ارزیابی کنیم و از آن‌ها چیزی یادبگیریم و دوباره به همین دلیل است که ما می‌توانیم د خود عادتی ایجاد کرده یا آن را ترک کنیم.

ماهیت ما احساسات، حالت‌ها و حتی فکرهای ما نیستند. همین حقیقت که ما می‌توانیم به چیزهایی فکر کنیم، ما را از فکرها و دنیای حیوانی جدا می‌کند.

خودآگاهی ما را توانا می‎سازد که جدا از خود بایستیم و

طرز نگرش خود یا پارادایمی که در خود می‌شناسیم را بیازماییم.

پارادایمی که در خود سراغ داریم، مهم‌ترین پارادایم تاثیر گذاشتن است. این پارادایم نه تنها روی دیدگاه‌ها و رفتارهایمان، بلکه روی طرز نگرش ما نسبت به دیگران نیز تاثیر می‌گذارد و مانند نقشه‌ی سرشت اساسی بشر عمل می‌کند.

در حقیقت تا زمانی که به طرز نگرش خودمان نسبت به خود و دیگران توجه نکنیم، نمی‌توانیم بفهمیم که دیگران چگونه خود و دنیایشان را می‌بینند و چه احساسی نسبت به خود و دنیای خود دارند. در حالت نا آگاهی، ما نیت‌های خود را به رفتار دیگران فرافکنی می‌کنیم و خود را افرادی عینی می‌نامیم. این ناآگاهی پتانسیل و توانایی ما را برای ارتباط برقرار کردن با دیگران، محدود می‌سازد.

معرفی کتاب برند من

توسط 2018-02-27

صاحبان برندهای بزرگ برای ادامه‌ی ‌حیات، باید وفاداری بی‌چون‌وچرایی در مصرف‌کنندگان ایجاد کنند. فقط به این شیوه است که آن‌ها می‌توانند خودشان را از میان میلیون‌ها برند معمولی متمایز کنند. در این میان، آنچه از نظر پنهان است رازآلودگی، لذت‌جویی و برقراری رابطه‌ی صمیمانه با مصرف‌کننده است. تعهد پرشور و حرارت به این سه مفهوم قدرتمند «برند محبوب» را شکل داده که چشم‌اندازی فراتر از برند ایجاد کرده است. کوین رابرتس باور دارد که عشق راه مسلم به‌سوی آینده‌ی تجارت است. برند محبوب کتابی پیشگام در فلسفه‌ی تجارت است.

در این اثر، رابرتس سیر کالا را از تبدیل نام تجاری به برند و لزوم برداشتن قدم بعدی، یعنی برند محبوب‌شدن، برای ما شرح می‌دهد. ارزیابی مهم و هیجان‌انگیز رابرتس از برندها جذاب و جالب است و استدلال او ساده: «دوره‌ی برندها سر آمده است.» راه‌حل چیست؟ تولید کالا و چیز‌های بی‌نظیری که قدرت ایجاد ارتباطات عاطفی بلندمدت را با مصرف‌کنندگان داشته باشند. اینکه چرا مصرف‌کنندگان و نه شرکت‌ها، برندی را به‌عنوان برند محبوب می‌پذیرند دلیلی بنیادی دارد. این کتاب نشان می‌دهد که فقط کارشناسان خبره‌ی بازرگانی نیستند که آینده‌ی تجارت را تعیین می‌کنند، بلکه تعیین‌کنندگان اصلی آن افراد ویژه‌ای هستند که رابرتس آن‌ها را مصرف‌کنندگان الهام‌بخش می‌نامد. کتاب برند محبوب تجارت را از نو تعریف می‌کند تا رابطه‌ی بین مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را به شکلی بسیار بنیادی نوآفرینی کند. این کتاب در حال حاضر، به چهارده زبان ترجمه شده است، کتاب برند محبوب به‌طورجدی به‌عنوان یک پدیده‌ی تجاری بین‌المللی به چاپ رسیده است.

  سبد خرید